Cannabis cider vyrábíme fermentací jablečného moštu, ve kterém jsou za studena macerovány sušené listy a květy technického konopí a výslednému cideru tak dodávají svou specifickou chuť, vůni i část specifických látek v konopí obsažených.
Listí i květ konopí setého se odedávna používaly k léčení nejen v případě vážných nemocí, ale i k úlevě a rychlému hojení i při běžných zdravotních problémech. Konopí se dobře osvědčuje při léčbě chorob civilizačních a nemocí stáří.

Chuť konopného cideru je nám blízká i pro příbuznost konopí a chmele. Konopí seté (Cannabis sativa L)  patří do stejné čeledi konopovité (Cannabidaceae) jako v Čechách tolik oblíbený chmel otáčivý (Humulus Lupus).

Ostatně konopí bylo i v Čechách v minulosti používáno jako univerzální rostlina. Vyrábělo se z něj konopné vlákno, textil, olej, potraviny, pečivo, léky, krmivo pro domácí zvířata, konstrukční materiál, papír. Dříve se třeba instalatér bez konopného vlákna a oleje neobešel…
Právě jeho značné rozšíření a cena nižší než dřevo vedly v minulosti díky boji o trh s papírem k jeho kriminalizaci a tak i odstanění konkurence pro papírenský průmysl pracující se dřevem. Na rozdíl od lesů konopí vyroste rychle téměř kdekoli a proto si na výrobu papíru z konopí nelze udělat monopol.